Wiara terapeuty nie dotyczy konkretnego, oczekiwanego rezultatu, lecz przekonania, że jeśli dwie osoby sumiennie podejmują jakieś wysiłki, wówczas naturalny proces rozwoju, który został zatrzymany przez wypadki z życia pacjenta, zostanie uruchomiony i będzie toczył się według własnej, samo uzdrawiającej logiki.

McWilliams, 2011
logo_mil

O mnie

Prowadzę w Ośrodku Psychoterapii i Analizy Grupowej Archetypy w Warszawie i Milanówku psychoterapię: indywidualną w podejściu psychodynamicznym, psychoterapię grupową w formie małej analitycznej grupy i terapię par.

Jestem absolwentką całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów, gdzie uzyskałam certyfikat analityczki grupowej nr 91 oraz aktualnie rozpoczęłam szkolenie prowadzące do uzyskania statusu szkoleniowego analityka grupowego i superwizora psychoterapii IGAR. Jestem aktywnym członkiem Komisji Naukowej i współprowadzę Grupę Klimatyczną IAGR.

Jestem także członkiem Instytutu Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal, gdzie zrealizowałam program Kursu Superwizorskiego dla superwizora psychoterapii w podejściu psychodynamicznym. Tu prowadzę seminaria w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej oraz superwizję dla osób szkolących się.

Ukończyłam psychologię ze specjalnością psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPSoraz pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (wówczas PWT).

Jestem także absolwentką Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, gdzie kształciłam się eklektycznie w podejściu: terapii Gestalt, Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Psychoanalitycznej.

Ukończyłam studia podyplomowe: Pomoc Psychologiczna w Dziedzinie Seksuologii na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu, Kurs Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu, Studium Arteterapii w Instytucie Ericksonowskim w Łodzi oraz Dwustopniowy Kurs Hipnozy w THiBNH w Krakowie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz  Sekcji Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam od 2005 roku w różnych ośrodkach: SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSW, Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Otwocku, w Środowiskowym Domu Samopomocy i w Poradni Zdrowia Psychicznego w Otwocku. Od 2007 roku prowadzę prywatną praktykę.

Poza profesją związaną z psychoterapią zorientowaną analitycznie, realizuję się w obszarach historii sztuki i edukacji artystycznej. Aktualnie przygotowuję dyplom z rzeźby w pracowni Macieja Zychowicza profesora APS.

Fot. Marzena Stokłosa

Certyfikaty