Ośrodek Psychoterapii i Analizy Grupowej Archetypy

psychoterapia par

Czasem, w związku przychodzi taki moment, kiedy sama rozmowa nie wystarcza, każda wymiana kończy się kłótnią, partnerzy są coraz bardziej sfrustrowani, czują się niezrozumiani i samotni. Wtedy właśnie przydaje się pomoc osoby trzeciej, która pomoże partnerom usłyszeć się na nowo, spojrzeć na sytuację z nowej perspektywy, poszukać nowych rozwiązań.

Często nie jest to łatwe zadanie, gdyż pary zgłaszające się po pomoc, zazwyczaj mają za sobą długą historię nieporozumień, które doprowadziły do wzajemnych pretensji, żalów i poczucia krzywdy.

Jednocześnie, każda para ma swoją historię, zaczynającą się od pomysłu na wspólne życie, z nadzieją na zaspokojenie potrzeb i oczekiwań, na stworzenie miłosnej i bezpiecznej relacji.

W terapii poznajemy, zarówno aktualną sytuację, jak i początki związku – jak to się stało, że zdecydowali się być razem? Co się zmieniło? Czego potrzebują od siebie nawzajem?

Czasem do terapii, skłania parę szczególny moment w życiu rodziny – pojawienie się dziecka, trudności z zajściem w ciążę, konflikty z nastolatkiem, żałoba w rodzinie. Czasem chodzi o usprawnienie komunikacji, czasem o funkcjonowanie po zdradzie, a czasem wręcz, o dobre, jak najmniej krzywdzące obie strony rozstanie.

Zawsze jednak chodzi o poszukiwanie wspólnej przestrzeni, w której obydwoje partnerzy mogą się wyraźniej zobaczyć, przyjąć swoją perspektywę i usłyszeć na nowo.

Sesja trwa 50 min i odbywa się raz w tygodniu.

Psychoterapię par w OPiAG Archetypy prowadzą: Agnieszka Koch, Kamila Kocewiak-Robalewska oraz Karolina Mobbs (w wersji on-line).